Psy objęte programem Fajny Pies, ale Bezdomny. III Edycja - Warszawa - Paluch

Uzo
Płeć: pies
Wiek: ok. 5 lat
Rasa: amstaff
Miasto: Warszawa - Paluch
Kastracja: tak
Kontakt w sprawie adopcji: Anita 511 283 185 *anitaborowa@gmail.com*

Uzo przebywa w schronisku od listopada 2009 roku, ma ok 5 lat. Na spacerach jest go wszędzie pełno. Raz leci w poszukiwaniu nowych zapachów, a zaraz wraca i skacze dookoła, żeby tylko dostać kawałek paróweczki.
Polecany dla aktywnych osób, które mogły by zapewnić mu odpowiednio dużą ilość ruchu. Mógłby być dobrym kompanem długich spacerów, rowerowych wycieczek czy wieczornego biegania.
Uzo nie toleruje innych psów, dlatego nie nadaje się do domu z innymi zwierzętami. Jest dużym silnym psem, który przy nadmiarze energii skacze, dlatego nie polecałabym go również do domu z małymi dziećmi. Potrzebuje spokojnego ale konsekwentnego i asertywnego człowieka, który byłby dla niego przywódcą.

Uzo na szkoleniu pracował mimo obecności innych psów:
2012.05.24

Nie takie psy straszne, jak się okazało. Mimo dużej ilości innych psów na zajęciach Uzo pokazał, że wcale nie muszą go tak interesować przedstawiciele tego samego gatunku. To wyjątkowo zadaniowy pies, bardzo łaknący wskazówek i podpowiedzi ze strony człowieka "co ma zrobić?". Skupianie uwagi, siad, czy targetowanie było dla niego pestką. Co chwila meldował się przy nóżce czekając na kolejne zadania.

Uzo - na drugich zajęciach pokazał, że jest FAJNYM PSEM:
2012.05.31

Dzisiaj powiedziałam Uzo na ucho "na prawdę nie sądziłam, że z ciebie jest AŻ TAK FAJNY PIES". Zajęcia zaczęły się od skupiania uwagi. Nie trzeba było nic mówić, a pies już był zameldowany (siedział wpatrzony we mnie). Dlatego od razu utrudniłam mu zadanie, rozpraszając go wyciągniętą ręką w bok ze smakołyczkiem. Wystarczyły dwa powtórzenia i Uzo znów wgapiał się we mnie swoimi roześmianymi oczami. Chętnie bawił się liną, mniej chętnie oddawał, ale oddawał. W przerwach wyczesaliśmy jeszcze zaległe zimowe futro, co sprawiało mu bardzo dużo przyjemności. Jedynie komenda "na miejsce" wymagała trochę większego zaangażowania, ale to dlatego że tak żywotny pies jak Uzolek nie umie ustać w miejscu. "na miejsce" + "siad" było już dużo łatwiejsze, bo siad to bardzo "poważne" zadanie dla Uzo :)


Schroniska, w których prowadzony jest program Fajny Pies, ale Bezdomny:
Boguszyce :: Celestynów :: Katowice :: Paluch :: Swarzędz :: Środa Wielkopolska